. .

Základní kurz OPEN WATER DIVER

ZÍSKEJTE VSTUPENKU DO EXKLUZIVNÍ SKUPINY PODVODNÍCH PRŮZKUMNÍKŮ!


Naučit se potápět je mnohem jednodušší, než si myslíte.. 


Informace o kurzu:

Možnost stát se soběstačným, plně připraveným a odpovědným potápěčem, který může bez starostí objevovat krásy podvodního světa - to vše vám nabízí Základní potápěčský kurz OWD (Open Water Diver). Zanořte se s námi do světa, který byste jako suchozemský tvor nikdy nespatřili. Jakmile absolvujete Základní potápěčský kurz OWD, stanete se certifikovaným potápěčem.

Certifikaci pro Základní potápěčský kurz OWD obdržíte po zvládnutí všech předepsaných dovedností (cviků) a složení písemné zkoušky, nejpozději však do jednoho roku po započetí OWD kurzu. Výcvik je připraven tak, že se teorii můžete naučit svým vlastním tempem podle vašich časových možností. Zajistíme vám teoretickou a praktickou přípravu a dodáme výukové materiály ve vámi vybraném jazyce. Certifikovaní OWD potápěči jsou oprávněni potápět se až do maximální hloubky 18 metrů.
Kurzu se může zúčastnit každý, kdo je zdravotně způsobilý pro potápění s přístrojem a starší 10ti let.

Pokud si u nás nejprve uděláte zkušební ponor a poté se rozhodnete absolvovat Základní potápěčský kurz OWD, odečteme vám cenu zkušebního ponoru z ceny kurzu. Časové rozmezí mezi zkušebním ponorem a kurzem max. 1 měsíc.

Účastníci kurzu mají 10% slevu na nákup zboží značky Camaro, Scubapro a Mares po dobu 3 měsíců od zaplacení kurzu.

Náplň kurzu:

 • 6 teoretických lekcí, které obsahují: základní znalosti výstroje, techniky plavání, přizpůsobení těla vodě a zvýšenému tlaku, poznání vodního prostředí, plánování ponorů atd.
 • varianta na otevřené vodě - 5 výukových ponorů s přístrojem na otevřené vodě
  (možné absolvovat v rámci námi pořádané expedice na české lomy nebo rakouská jezera)
 • varianta bazén + ponory na otevřené vodě - 4 výukové ponory s přístrojem v bazénu + 4 ponory na otevřené vodě (možné absolvovat v rámci námi pořádané expedice na české lomy nebo rakouská jezera). Možnost též dokončení kurzu u moře v Chorvatsku (2 ponory ze břehu, 2 ponory z lodě). Nutné doplatit cenu ponorů v Chorvatsku.
 • varianta u moře - celý kurz probíhá u moře. 1 lekce šnorchlování + 5 výukových ponorů s přístrojem na otevřené vodě (3x ponor ze břehu, 2x ponor z lodi). Nutné doplatit cenu ponorů v Chorvatsku.

Proč dělat potápěčský kurz s námi:

 • V našem Dive centru KWS se zabýváme komplexní přípravou budoucích samostatných potápěčů.
 • Uvědomujeme si, že potápěčská certifikace OWD je často první seznámení s problematikou potápění, čemuž také odpovídá metodika výuky teorie i praxe, kdy spolupracujeme s profesionály v oboru.
 • Vyřídíme veškerou administraci spojenou s vydáním certifikace.
 • Výsledná certifikace je mezinárodní a má celosvětovou platnost.
 • Praktickou část absolvujeme na plovárně v Č. Budějovicích, českých lomech, rakouských jezerech či také v Chorvatsku, Egyptě či exotice. 
 • U nás se nejedná o žádné rychlokurzy, avšak na přání jsme schopni se klientovi přizpůsobit.
 • V rámci teoretické výuky probíráme teorii více do hloubky, abyste pak získané znalosti mohli použít při vašich ponorech a žádná myslitelná situace pod vodou pro vás nebyla překvapením.

Kromě obvyklých ceníkových slev máme nyní pro všechny naše absolventy kurzu OPEN WATER DIVER připraveny další výhody:

 • 15% sleva na zapůjčení nafukovacího motorového člunu KWS Adventure V 650 (platí i při opakovaném půjčení).
 • 15% sleva na první pronájem plachetnice Degerö 331 DS na Lipně (slevy nelze sčítat, např. s last minute).
 • Sleva 1000 Kč na první kondiční plavbu na plachetnici v Chorvatsku.
 • Závěsný motor na dinghy (pomocný člun) v ceně 80 € zdarma na první pronájem lodi z naší flotily v Chorvatsku.

Kurz je nutné dokončit do 1 roku od přihlášení do kurzu, jinak kurz propadá nebo se účtuje dodatečný doplatek za "zdokonalovací lekce". Tyto zdokonalovací lekce jsou určené také pro ty, kteří se již delší dobu nepotápěli a potřebují si své potápěčské dovednosti zopakovat.

Ke kurzu je rovněž možné vystavit dárkový poukaz.


Cena: 9 990,- Kč


Kurz lze zakoupit také formou dárkového poukazu - dárkové poukazy.


Máte speciální požadavek na dobu trvání kurzu či lokalitu konání?

V takovém případě je možné nás kontaktovat a prodiskutovat individuální podmínky.

Ze zkušeností víme, že se termíny kurzů každý rok plní velmi rychle (zejména před letní sezńou) , a to již během února a března! Proto pokud uvažujete vlastnit potápěčskou certifikaci a láká vás stát se samostatným potápěčem, neváhejte se přihlásit do kurzu co nejdříve.