.
Saudská Arábie  

neobjevený ráj Rudého moře

Potápěčský ráj nedotčený přílivem velkého množství turistů v jižní části Rudého moře Během vašich ponorů vás budou doprovázet zkušení místní průvodci.


Termín: 8.6. - 15.6. 2024 

ještě 9 volných míst

+420 601 590 187 / diving@kws-sports.cz


Všichni známe Egypt a jeho krásy. A pamětníci jistě vzpomenou, že před xx lety bylo běžné na tehdy nově objevovaných lokalitách jako třeba St. Johnes reefy či na Rocky + Zabargad či na Daudaleusu vidět velká hejna žraloků, bylo možno často potkat několik mant či jiných rejnoků atd. Bylo běžné, že pod lodí po zaparkování byly ihned k vidění kamarádští Napoleoni čekající nějakou baštu, co spadne z kuchyně. Dnešní Rudé moře ze strany Egypta je stále nádherné, korálové zahrádky jsou stále krásně barevné a drobný život je stejně rozmanitý. Ale ta větší zvířata někam odplula a k vidění jsou dnes spíše náhodou.

Saudská Arábie na druhé straně moře byla dlouhou dobou tabu… zavřeno… nemožno se tam potápět. Kusé informace o potápěčském ráji nedotčeném přílivem velkého množství potápěčských turistů však přesto pronikly mimo tuto oblast. A když se nyní ledy prolomily a místní politický systém dal zelenou možnosti se v této lokalitě potápět, tak jsme ani na chvíli nezaváhali.


Ihned se tu objevila špičková loď, ověřené itineráře tras a označená místa krásných ponorů. Ani na chvíli jsme nezaváhali a připravili naší první misi do této oblasti. A tušíme, že to bude jedinečné a bude na co koukat.

Letem se v sobotu přesuneme do města Jeddah a následně transferem pojedeme do 210 km vzdáleného přístavu Al Lith, kde proběhne nalodění kolem 18.00 na velice luxusní loď. Následný den začíná fantastické safari po nedotčených korálových útesech. V ceně jsou 2 – 3 ponory denně a noční ponory dle možností lokalit. V podstatě podobné denní plány jako v Egyptě. Pojedeme jižní trasu. Jména lokalit jako je Malathu, Danah či Eagle island, Mubarak reef nám nyní nic neříkají, ale z podvodních záběrů jde hlava kolem.

Co nám máme možnost skoro na 100% potkat? Rodinku Žraloků velrybích, velká hejna kladivounů a také mnohý kontakt se žraloky tygřími, časté setkání se všemi typy rejnoků… od velkých mant přes Eagle ray či velkých tmavých rejnoků na dně. Klasický korálový život se želvami, korálovými hejny ryb, atd. nabídka možností co vidět je obrovská a bude na co se koukat.

Loď na které pojedeme je luxusní jachta pro 24 pasažérů, dvoulůžkové kabiny s příslušenstvím. Parádní loď pro parádní plavbu. Na lodi je k dispozici nitrox a v ceně je obsaženo vše co potřebujeme.. tedy plná penze a plné pití nealko. Na lodi je internet, k dispozici je možnost zapůjčení free paddleboards, kompletní vybavení koupelny včetně opalovacích osušek.. prostě vše. Jediné co loď neposkytuje je jakýkoliv druh alkoholu, který není v této zemi prodejný.


Plán cesty 

Odlet v sobotu z Prahy či Vídně do Jeddahu, transfer 210 km do přístavu

1. den – nalodění v sobotu kolem 18.00 hod

2. – 6. den – potápění po trase Jižního safari

7. den – potápění 2 ponory, příjezd do přístavu

8. den – v 9.00 opuštění lodi, odjezd na letiště a návrat do vlasti


Informace o ceně: 49.950,- Kč

Cena obsahuje: Transfer z a na letiště v Jedahu, týdenní safari na lodi All inklusive, 2 – 3 denní ponory + dle možností noční ponory, nitrox, servis koupelny – mycí prostředky, ručník, opalovací osuška, potápěčská osuška, wifi, paddleboard, snack, vstupy do Národních parků, palivový příplatek.

Cena neobsahuje: Letenku Praha – Jeddah a zpět (cca od 13.000 dle přihlášení… dříve přihlášení levnější letenky), vízum do země (143 US), bakšiš, potápěčské pojištění, příplatek za Master kabinu 2.300,- Kč osoba (2 kabiny, tedy pro 4 lidi)