.
Mikronésie - Laguna Truk  

perla Pacifiku

Laguna Truk je bezesporu nejlepší světovou vrakovou destinací. Díky potopené japonské flotile je místem s největší koncentrací vraků, navíc s úžasně teplou a čistou vodou a vnějšími částmi vraků pokrytými bohatou mořskou faunou i flórou.

Díky nedotčeným reefům a hlavně zdravým populacím žraloků, mant a dalších mořských živočichů je lokalita řazena mezi 10 nejlepších světových potápěčských lokalit. 


Nejbližší termín: 27.2. - 12.3 2024 

Přihlašování probíhá!

+420 601 590 187 / diving@kws-sports.cz


Neexistuje na světě asi magičtější místo na vrakové potápění jako je proslavená Laguna Truk. Americká odveta za Pearl Harbor nám vytvořila neuvěřitelné podvodní vrakoviště japonských válečných a doprovodných lodi. U břehů ostrova Weno v Mikronésii se proto na jednom místě nachází velké množství vraků různých typů – od velkých zásobovacích lodí typu Thistlegorm v Egyptě, přes samotné válečné lodě plné děl až po menší objekty typu ponorek a letadel. Potápění zde je nezapomenutelným zážitkem a každý vrak je svědectvím své doby se svou vlastní historií.

Mimo vrakového potápění je zde a i skvělý podvodní život. Díky vrakům je zde neuvěřitelné množství korálového života, který je asi nejkrásnější v celé Mikronésii. Jsou zde hojně zastoupené kolonie měkkých a tvrdých korálů s velkými hejny korálových ryb. na své si přijdou i milovníci žraloků, které jsou častými průvodci při potápění kolem vraků. Jeden ponor budeme jistě věnovat filmování a focení při jejich krmení.

Potápění je vhodné pro všechny, co mají kvalifikaci OWD a více s hloubkovou a nitroxovou specializací. Potápění se praktikuje na člunech pro cca 5..6 potápěčů, tak že pokročilejší potápěči, co by rádi chodili do větších hloubek nebudou brzdění potápěči, kteří by se rádi potápěli v menších hloubkách. Na místě je cca 40 vraků na které je příjemné se podívat a z toho 19 vraků je dno lodi do 40 metrů a to nejzajímavější je vždy na palubách výše a to je v pohodě na 28 vracích do 33 metrů. Tak že většina lehce zkušených potápěčů zda má mnoho prostoru na skvělé potápění. V programu bude zakomponavané hlavně vrakové potápění, ale přidáme tam i několik ponorů za korálovým životem a žraloky


Samozřejmě jsou zde vraky s operační hloubkou 50 – 60 metrů a ty tu pro zájemce jsou samozřejmě připraveni. S patřičnou kvalifikací není problém.

Jako vždy se cestou budeme aklimatizovat v nějakém asijském městě, abychom po příletu na ostrov Weno byli již navyklí na místní 8 hodinový časový posun. Tuto cestu jsme vybrali k prohlídce jihokorejský Soul, kde jsme ještě na našich výpravách nebyli. Soul, co by jedno z hlavních měst dynamicky rozvíjející se Jižní Koreji nabízí velké množství turistických lákadel. Plán prohlídky budeme sestavovat pár týdnů před akcí dle skupinky, která se zúčastní.

Po dvou nocích v Soulu se přesuneme na ostrov Weno, k laguně Truk. Zde se budeme potápět chuti až 8 dní s 2 až 3 ponory denně. Na místě samozřejmě počítáme s dvěma výlety po okolí, kde jsou velmi zajímavé pozůstatky staveb japonské armády a také počítáme s odpočinkovým dnem na blízkém ostrůvku s grilováním a lenošením. Prostě jsme na dovolené, tak žádné stresy….


Plán cesty 

Odlet z Prahy v úterý přímým letem do Soulu

1. den – středa přílet do Soulu, ubytování, odpolední prohlídka Soulu, noční food market

2. den – čtvrtek celodenní prohlídka Soulu

3. den – pátek odlet přes Guam do laguny Truk

4.-7. den – potápění 2 – 3 ponory denně

8. den – relax den… Výprava po ostrově do vegetace po pozůstatcích Japan Army

9.-11. den – potápění 2 – 3 ponory denně

12. den – relaxační barbecue výprava na ostrov k relaxaci před odletem ( může být i potápění)

13. den – odlet do Praha

14. den – přílet do Prahy


Informace o ceně: 57.950,- Kč

Cena obsahuje: Ubytování 2x v Soulu + 10 x Laguna Truk s kompletním potápěčským programem, 1x výprava po ostrově za Japonskou stopou, 1x barbecue plavba na ostrov odpočinku, transfer na Laguně Truk z a na letiště. 

Cena neobsahuje: Strava a pitný program, vstupy a komplet doprava v Soulu, letenka Praha – Soul – Guam, Guam – Laguna Truk ( nyní kolem 50.000,- Kč), poplatek za potápění na vraky 50US, odletová taxa 30US, v případě zájmu nitrox či více lahví.